13/06

Warsztaty Masterclass z Jackiem Boneckim

Zapraszamy na pierwsze, unikalne Warsztaty Masterclass z Jackiem Boneckim. Spotkanie adresowane jest do osób, które aktywnie pracują nad rozwojem swojego warsztatu, zarówno w aspekcie technicznym, jak i artystycznym. Pierwszego dnia Jacek otworzy przed Wami wrota do abstrakcyjnej i dekadenckiej fotografii realizowanej w wyjątkowej scenografii opuszczonej hali fabrycznej. Część studyjna i postprodukcja będzie miała miejsce w gościnnych progach Galerii EIZO.

Na początek uczestnicy trafią do bardzo charakterystycznej lokalizacji na warszawskiej Pradze. Spuszczanie migawek będzie miało miejsce w surowej, krzykliwie kolorowej i metalicznej scenerii łudząco przypominjącej klatki z filmu Mad Max. Nie zabraknie znakomitych motywów do fotografii elementarnej i formalnej. Korzystając ze światła naturalnego zastanego będzie można fotograficznie rozprawić się z kolorami i kluczami świetlnymi. W najmroczniejszych zakamarkach będą skrywać się niespodzianki, które pozwolą zmierzyć się z portretem, glamour, modą czy też fotografią kreatywną…

Po powrocie do Galerii rozpocznie się część studyjna sesji, podczas której uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki pracy z modelką oraz przygotowania profesjonalnej sesji fotograficznej. Ta część zajęć wzbogacona zostanie o „zabawę za światłem”. Będzie można zapoznać się z zagadnieniami właściwego ustawienia lamp, związanej z tym ekspozycji i dobrania odpowiedniego klucza świetlnego.

Część postprodukcyjną rozpoczniemy od przygotowania dedykowanych stanowisk pracy dla każdego uczestnika. Opowiemy o kalibracji, zarządzaniu kolorem i czym różni się monitor graficzny od zwykłych konstrukcji, z których korzystamy na co dzień.

Natomiast Jacek uchyli rąbka tajemnicy odnośnie swojego warsztatu. Fotografie Jacka Boneckiego wyróżniają się wśród innych wyjątkowymi kolorami. Autor lubuje się w fotografii barwnej, niezwykle rzadko prezentuje zdjęcia czarno-białe. Wiele osób przypuszcza, że tak doskonałe kolory są uzyskiwane wyłącznie w procesie postprodukcji. Ale czy tak jest naprawdę?

 

Zarejestruj się